Przejdź do treści
VANTAGE_Beta
pl

Gold i Immortal mają prawie ten sam ACS

Policzono 338 349 występów w meczach rankingowych, każdy w randze z tamtego meczu. Mediana ACS w Gold to 208. W Immortal — 214. KAST, obrażenia na rundę i pierwsze pojedynki też prawie się nie ruszają.

Jedna z sześciu wartości ocenianych przez Vantage jednak rośnie, ranga po randze: headshot %, od 17% w Bronze do 32% w Radiant.

Dane z 2 października 2026.

Dlaczego twój ACS nie zdradza rangi

Matchmaking łączy cię z przeciwnikami o podobnym poziomie. ACS, KAST, delta obrażeń i pierwsze pojedynki zdobywa się na tle dziewięciu pozostałych osób w meczu: w Gold typowe liczby wychodzą przeciwko Gold, a w Immortal typowe liczby przeciwko Immortal. Poprzeczka rośnie razem z lobby, a średnie zostają tam, gdzie są.

Dlatego porównywanie swojego ACS z kimś dwie rangi wyżej albo z ACS prosów niewiele mówi. Liczba zdobyta na tle twojego lobby coś znaczy tylko obok twojej własnej rangi.

ACSIron: 180 (mało meczów)Bronze: 197.2Silver: 204.9Gold: 207.5Platinum: 211.1Diamond: 210.4Ascendant: 212Immortal: 214.1Radiant: 227.2IBARKASTIron: 62% (mało meczów)Bronze: 69% (mało meczów)Silver: 71%Gold: 70.5%Platinum: 71.6%Diamond: 71.8%Ascendant: 72%Immortal: 72.4%Radiant: 73.8% (mało meczów)IBDΔ obrażeń na rundęIron: -20 (mało meczów)Bronze: -10.9Silver: -5.4Gold: -4.9Platinum: -1.8Diamond: -1.6Ascendant: -0.5Immortal: 1.8Radiant: 11.3ISRPierwsze pojedynki, netto na 100 rundIron: -4.5 (mało meczów)Bronze: 0.1 (mało meczów)Silver: 0.3Gold: 0.4Platinum: 0.4Diamond: 0.5Ascendant: 0.5Immortal: 0.5Radiant: 0.9 (mało meczów)IBHeadshot %Iron: 12.5% (mało meczów)Bronze: 17.2%Silver: 19.6%Gold: 21.9%Platinum: 24.4%Diamond: 26.2%Ascendant: 28.1%Immortal: 30.8%Radiant: 32.3%IBSGPAIm
Każdy punkt to mediana jednej rangi, od Iron (I) do Radiant (R). Szary pas to środkowa połowa poziomu Gold, a każdy wiersz jest narysowany w tej skali, żeby wiersze dało się porównać. Puste punkty: mniej niż 200 meczów. Δ obrażeń to obrażenia zadane minus otrzymane, na rundę; pierwsze pojedynki to pierwsze kille minus pierwsze śmierci na 100 rund.

Jedyna krzywa, która rośnie

Headshot % nie jest mierzony na tle nikogo. To, jak często twoje pociski trafiają w głowę, niezależnie od tego, kto stoi naprzeciwko, i rośnie o około 2,2 pkt na rangę.

Rozrzut w obrębie rangi jest jednak duży. Górna ćwiartka Gold trafia 29.3% lub więcej, czyli tyle, ile mediana Ascendant (28.1%). Sam aim nie decyduje o randze. Ale to jedyna wartość tutaj, po której widać twoją rangę.

5%10%15%20%25%30%35%40%Górna ćwiartka Gold ≈ mediana AscendantIron: mediana 12.5%, środkowa połowa 8–20.7% (mało meczów)IBronze: mediana 17.2%, środkowa połowa 11.7–25.3%BSilver: mediana 19.6%, środkowa połowa 13.5–27.1%SGold: mediana 21.9%, środkowa połowa 15.7–29.3%GPlatinum: mediana 24.4%, środkowa połowa 17.9–31.9%PDiamond: mediana 26.2%, środkowa połowa 19.8–34%DAscendant: mediana 28.1%, środkowa połowa 21.3–35.8%AImmortal: mediana 30.8%, środkowa połowa 24–38.3%ImRadiant: mediana 32.3%, środkowa połowa 25.4–39.6%R
Mediana headshot % na rangę (linia) i jej środkowa połowa, od 25. do 75. percentyla (pas). Puste punkty: mniej niż 200 meczów.

Gdzie jesteś na tle swojej rangi?

Vantage ocenia twoje ostatnie mecze na tle twojej rangi i roli w tych sześciu wartościach, od S do D, i wskazuje tę, która najbardziej podniosłaby twój wynik. Za darmo, bez logowania.

Pogadaj o tym na Discordzie Vantage: znajdź duo według rangi, daj profil do przejrzenia i zobacz następną historię z danymi przed innymi.

Dołącz do Discorda

Jak to policzono

338 349 występów z 278 704 meczów rankingowych, styczeń 2022 – październik 2026. Każdy występ liczy się w randze z tamtego meczu. Liczby to mediany i środkowa połowa (od 25. do 75. percentyla) na rangę.

To nie jest losowa próbka Valoranta. Mecze pochodzą z lobby profili wyszukanych na Vantage, więc Diamond do Immortal są dobrze pokryte, a Iron i Bronze słabo; rangi z mniej niż 200 meczami są narysowane pustymi punktami. KAST i pierwsze pojedynki wymagają danych runda po rundzie, które Vantage ma dla mniejszej liczby meczów (25 564).

Zliczenia są anonimowe: ranga, rola, wartość i jak często wystąpiła. Bez nazw, bez identyfikatorów kont.

Porównano też 1041 profili, które awansowały o trzy dywizje lub więcej, z 1767, które zostały w obrębie jednej, każdy mecz na tle własnej rangi i roli. Żadna wartość nie dzieliła ich o więcej niż 2 pkt percentylowych, więc ta strona nie wyciąga z tego wniosków.